Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jazda konno sprzyja osobom zestresowanym

2023-01-24
Jazda konno sprzyja osobom zestresowanym

Szkółki jeździeckie bardzo często odwiedzają osoby, dla których kontakt z końmi stanowi ucieczkę przed codziennymi problemami i lekarstwo na stres.

Konie nie lubią, gdy jeździec jest poddenerwowany. Konie to zwierzęta, które szybko wyczuwają ludzkie nastroje. Gdy czują, że jeździec jest niespokojny - nie będą chciały z nim współpracować. Wpływa to pozytywnie na szybką zmianę postawy jeźdźca, a to sprawia że ludzie szybciej się relaksują i mogą wyciszyć. 

Zachowanie balansu w zestawieniu wysiłku psychicznego i fizycznego. Sport efektywnie działa na odprężenie po ciężkiej pracy. Dla niektórych sportem tym będzie bieganie, tenis, siłownia, ale nie dla wszystkich. Często można również usłyszeć, że jeździectwo nie jest wymagające. Błędnie. Po dobrym treningu poczujesz silne zmęczenie fizyczne, jednocześnie ciesząc się lżejszą głową.

Dzięki interesującym cechom koni jesteśmy choć na chwilę w stanie zapomnieć o prywatnych problemach. Szybko się przekonasz, że w kontakcie z tak imponującym zwierzęciem Twoje problemy są błahostką. Docenisz piękno przyrody, proste zasady obowiązujące w szkółce, ciesząc się przy tym tak prozaiczną, a jednak egzotyczną dla większości ludzi czynnością, jak jazda konno.

Dodatkowo długi czas przebywania na świeżym powietrzu dotlenia mózg oraz wzmacnia układ odpornościowy. Pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne ma samo przebywanie ze zwierzęciem. Podczas jazdy konnej mamy okazję być bliżej natury, która od zawsze ma kojący wpływ na człowieka. Zarówno towarzystwo konia, jak i okolica pełna zieleni działa terapeutycznie, lecząc różnego rodzaju załamania i wahania nastrojów.

Nie zwlekaj i zapisz się na jazdy w swojej okolicy, gwarantujemy świetną zabawę jeśli tylko dasz sobie szansę :) 

Zaufane Opinie IdoSell
4.92 / 5.00 1196 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Super
2024-05-21
Obsługa i dostawa profesjonalnie, szybko i przyjemnie, pozdrawiam i na pewno jeszcze skorzystam.
pixel